Yapı Kredi Bankası Göz – ID Teknolojisi

Bankalar Bilgiler Yapıkredi

Teknolojik gelişmeleri en yakından takip eden ve müşterilerine daha hızlı ve kolay hizmet amacıyla yola çıkan Yapı Kredi Bankası, cep bankacılık sistemini geliştirerek, şifre girmeden müşterisini gözünden tanıyan bir sistem geliştirdi. Sistem sayesinde, mobil bankacılık sistemine şifresiz giriş yaparak para çekme, havale, EFT, kredi başvurusunda bulunmak gibi birçok bankacılık işlemlerini daha hızlı yapılabilmektedir. Yapı Kredi Bankası Göz -ID teknolojisinin tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Göz – ID Teknolojisi Nedir?

İlkelerin bankası olmaya devam eden Yapı Kredi Bankası, geliştirmiş olduğu göz tarama sistemi olan Göz -ID sistemi sayesinde göz taraması yapılmakta ve yapılan göz taraması sonrası artık şifre girilmeden tüm bankacılık işlemlerini mobil bankacılıkta yapabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Göz – ID Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi Bankası Göz -ID sistemi için mobil bankacılı sistemine giriş yapıyorsunuz ve ayarlarım menüsünden Göz-ID Aktivasyonu bölümüne giriş yapıyorsunuz. Bu bölümden de Göz-ID İle Giriş bölümünü aktif etmeniz gerecektir. Daha sonra gözünüzü sisteme tanıtmanız gerecektir. Sisteme gözünü tanıtırken bir kaç aşamadan geçeceksiniz. Zaten sistem neler yapacağınız konusunda sizleri yönlendirecektir. Sistem, gözünüzün yapısını inceleyip, taradıktan sonra sadece o göze özel bir anahtar oluşturacaktır. Bu anahtar gözünüzün yapısının anahtarı olup artık mobil bankacılığa girişinizde gözünüzü sisteme tanıtılınca sistem izi tanıyacak ve şifre girilmeden bankacılık işlemlerinin yapılmasına izin verecektir. Gözünüzün anahtar verileri ve gözünüzün biyometrik özellikleri Yapı Kredi Bankası tarafından kayıt altına alınacaktır.

Yapı Kredi Bankası Göz – ID Sistemine Nasıl Giriş Yapılacak?

Gözünüzün yapısının haritasını çıkartan sistem kayıt altına alındıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Mobil bankacılığı her girişinizde Göz  ID seçeneğini seçerek gözünüzü cep telefonunuzun kamera kısmı ile taratacaksınız ve sistem sizi onayladıktan sonra bankacılık işlemlerini yapmaya başlayacaksınız.

Yapı Kredi Bankası Göz – ID Sistemine Uyumlu Cihazlar Nelerdir?

Göz ID sistemini kullanabilmek için Yapı Kredi Bankası mobil bankacılık sisteminin 3.0.0 ve üstü versiyonu olması gerekir. Bu versiyon cep telefonlarında yüklü değilse Yapı Kredi Bankası’nın web adresinden, Play Store sitelerinden yüklenebilir.  Hemen belirtelim ki Göz ID sisteminin kullanılabilmesi için Android uyumlu cihazınızın olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir