Emekli Maaş Promosyonları Mart Ayında Ödenmeye Başlıyor

Bankalar Bilgiler Ekonomi Haberleri

2016 yılının en çok konuşulan konusu muhakkak hükumet ile bankalar arasında yaşanan emekli maaşı alanlara verilecek promosyon miktarının belirlenmesiydi. Emeklilerin büyük hayaller kurduğu ve 800 liraya kadar promosyon verileceği haberleri her ne kadar emeklileri memnun etse de ortaya çıkan ve açıklanan tablo kimseyi memnun etmedi. Açıklanan promosyonlarla emeklilerin en fazla alacağı promosyon 450 lira olarak açıklandı. Açıklanan bu rakamlar sonrası beklediklerini alamayan emekliler, az da olsa verilecek promosyonların ne zaman hesaba aktarılacak? Soruları sormaya başladılar. Nihayet, bankaların emeklilere vereceği promosyonların tarihleri belli oldu. Yapılan açıklamayla Mart ayından itibaren, emeklilerin maaşlarına bankaların vereceği promosyon paraları da yansımaya başlayacak.

Emekliler Ne Kadar Promosyon Parası Alacak?

Bilindiği gibi 1000 liranın altında emekli maaşı alanlara 300 lira, 1000 lira ile 2000 lira arasında emekli maaşı alanlara 375 lira,  2000 lira ve üstü maaş alanlara da 450 lira promosyon parası verilecek.

Emekli Promosyonları Ne Zaman Verilmeye Başlanıyor?

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gündemde ki ekonomik olaylarla ilgili yaptığı açıklamalarda ” Mart ayı itibarıyla promosyonlar ödenmeye başlanacak. Bu hafta kamu bankaları ve özel bankalar da dahil protokolün imzalanmasıyla ilgili son rötuşları, dün son şeklini bankalara gönderdik. Kanaatim o ki yarın itibarıyla bitirmiş olacağız” dedi.

Emeklilerin, Banka Seçiminde Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Emekli maaşlarına verilecek promosyonlarla ilgili emeklilerin bilmesi gereken ve dikkat etmesi gereken önemli bir husus vardır. o da emeklilere verilecek promosyonların asgari tutar olduğu ve bu tutarların üstünde de bankaların promosyon verebileceğidir. Ülkemizde 8 milyon emeklinin olduğu düşünülürse ve ortada da çok büyük bir emekli maaşı pastası olduğunu varsayarak, bankalar bu pastadan büyük pay kapabilmek için promosyon tutarlarında artış veya bankacılık ürün ve hizmetlerinde emeklilere özel kampanyalar düzenleme ihtimali çok yüksektir. Hatta bazı özel bankaların bu konuda çalışmalara başlandığı bilinen bir gerçektir. Önümüzde ki günlerde bankaların, emekliler ile ilgili promosyon rakamlarını ve verecekleri özel banka hizmet ve ürünleriyle ilgili kampanyalarını duyurmaya başlayacağına inanmaktayız.

Nacizane Tavsiyemiz

Kredinotusorgulama.com olarak okuyucularımıza tavsiyemiz, acele etmemeleri ve bankaların emeklilere düzenlemiş olduğu promosyon kampanyalarını beklemeleri ve en uygun olan bankalarla anlaşmasıdır. Yine Kredinotusorgulama.com olarak bankaların emekliler ile ilgili yeni promosyon kampanyalarını buradan duyuracağımız bilmenizi isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir